Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i inne narzędzia do komunikacji z policją
Kwestią czasu było podążanie służb państwowych za nowoczesnymi rozwiązaniami. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło ułatwić obywatelom kontakt z policją tworząc 3 nowe aplikacje. Dzięki nim dowiemy się, jakie rejony są niebezpieczne, możemy zgłaszać niepokojące nas zdarzenia, czy znajdować namiary na najbliższą komendę i dane kontaktowe naszego dzielnicowego.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzięki tej aplikacji przeglądarkowej możemy zgłosić niepokojące nas zdarzenie, jak: nieprawidłowe parkowanie, przekroczenie prędkości, nielegalną wycinkę drzew, akty wandalizmu, nielegalne wyścigi, wypalanie traw, zdarzenia z udziałem zwierząt leśnych, złą organizację ruchu, złą infrastrukturę drogową, znęcanie się nad zwierzętami, nielegalne kąpieliska i wiele innych. Dzięki tej aplikacji zgłoszenie możemy umieścić anonimowo, a także śledzić, czy zostało sprawdzone i czy podjęto interwencję.
Twój Dzielnicowy
To zakładka umieszczona na stronach internetowych danych jednostek policji, z której dowiemy się jak odnaleźć dzielnicowego, który jest odpowiedzialny za konkretny rejon. Dzięki niej możemy również zdobyć dane kontaktowe do niego jak np. adres e-mail, czy numer telefonu komórkowego.
Moja Komenda
Ostatnia z aplikacji jest dostępna również w wersji mobilnej. Dzięki lokalizatorowi GPS pomoże odnaleźć najbliższą naszemu położeniu jednostkę policji. Dzięki temu znajdując się w obcym mieście lub nieznanej okolicy będziemy mogli szybko i z łatwością do niej trafić.
Najnowsze komentarze